Lühitutvustus erinevate massaažiliikide kohta

Rootsi klassikaline massaaž on tuttav enamikele inimestele. Klassikalist massaaži võiks teha regulaarselt kaks korda kuus, kord kuus või igal nädalal korra. Oleneb kliendi sportlikest tegevustest, sundasendist tööl ja soovidest. Kestvus 20, 30, 60 või 90 minutit.

Tai jalamassaaž. Alustatakse mõneminutilise jalavanniga ja seejärel masseeritakse põhiliselt jala pöidade osa, eelkõige tallaaluseid punkte. Kestvus üks tund.

Hiina jalamassaaž. Alustatakse jalavanniga kestvusega 20 minutit, seni tehakse istuvale kliendile Tuina massaaži turjale-kaelale. Pärast jalavanni masseeritakse lamaval kliendil tallaaluseid punkte-tsoone. Kestvus  75 minutit.

Tai massaaž. Teostatakse madratsil, läbi õhukese riietuse. Massaaž on budismi ja jooga segu. Venitused lihastele ja liigestele. Parandab vere- ja lümfiringet, lihaste elastsust ja liigeste liikuvust. Kestvus: pealiskaudsem massaaž üks tund, põhjalikum 90 minutit.

Kupumassaaž. Esialgu klassikaline massaaž, pärast kuppudega massaaž. Sobib väga hästi tselluliidi raviks.

Meemassaaži tehakse põhiliselt meega. Mett kasutatakse kleepainena. On veidi valus. Sobib nahaprobleemide korral ja tselluliidi raviks. Pealiskaudsema massaaži kestvus üks tund, põhjalikum kogu kehale 90 minutit.

Shiatsu. Teostatakse maas madratsil, läbi õhukese riietuse. Shiatsu on meridiaanide massaaž, pärit Jaapanist. On õrn ja aeglane massaaž, kus tasakaalustatakse energia liikumist meridiaanides. Kestvus: pealiskaudsem massaaž üks tund, põhjalikum 90 minutit.

Laavakivimassaaž parandab vere- ja lümfiringet. Tehakse soojade kividega. Väga hea just jahedamal perioodil ehk sügistalvel. Kestvus 90minutit.

Lümfimassaaž. Aeglane, õrn. Tehakse talgiga. Parandab lümfiringet ja alandab turseid. Kestvus: pealiskaudsem massaaž üks tund, põhjalikum 90minutit.

On-site massaaž  on massaažiliik, kus massöör tuleb on-site tooliga või massaažilauaga kontorisse ning seda tehakse tavaliselt läbi riiete. Kestvus on lühikest aega, 20-30 minutit,  see on sundasendi pingetest vabastav massaaž. Tõstab toonust ja töö efektiivsust.

India peamassaaži  teatakse ka Champi teraapia nime all. India peamassaaž on üks osa iidsest ayurveda ravisüsteemist, mis õpetab enda eest hoolitsema ning haigusi ennetama. Tegu on teraapiaga, kus energiakanaleid pidi masseeritakse läbi pea-, kaela-, näo- ja õlapiirkond. Massaaži käigus väheneb stressihormoonide tase ja organism suudab paremini lõdvestuda, mille tulemusel paraneb keha enda loomulik tervendamisvõime. Tugevneb immuunsüsteem. Champi  teraapia on soovitav stressi, unetuse, pingepeavalude, juuste väljalangemise, kaela-     ja õlavööpingete ning silma- ja kõrvaprobleemide korral. India peamassaažis istub klient toolil. Massaaži käigus kasutatakse erinevaid baas- ja aroomiõlisid. Teraapia kestab vastavalt vajadusele 35–45 minutit.

 

Tutvu lähemalt:

India peamassaazlaavakivimassaaz