Tai jalamassaaž

Tai jalamassaaži aluseks on refleksoloogilised jalakaardid. Jäädes geograafiliselt mitmete iidsete õpetuste vahele, on Tai rahvameditsiin paljude mõjutustega. Hiina rahvaravist on pärit punktide pulgaga mõjutamine. Õlide ja salvide kasutamine koos liugleva tehnikaga omab mõjutusi India Ayurveda õpetusest. Jalamassaažis on kasutusel jalaliinid, mida tunneme Tai Traditsioonilisest massaažis. Tais on väsinud jalgadega turistidel jalamassaaž väga levinud. Tänavamassöörid lähtuvad eelkõige lõdvestavast aspektist, küll võib ravi eesmärgil leida tõsisema tegija salongist, kuhu kutsuvad jalarefleksoloogia kaardid. Massaaž algab traditsioonilise jalgade pesuga. Jalamassaaži tehakse lisaks jalalabadele ka säärtele ja põlvedele.

Ajalugu

Hiina traditsiooniline meditsiin oli algselt suuline traditsioon, mis oli seotud kogu ida piirkonnaga. Vanas-Hiinas oli tervendajatel kõige olulisem haiguse ennetamine. Haigestumise süüdlaseks peeti hooletut ravitsejat, kes pidi patsiendi haiguse ajal haige tööülesanded enda peale võtma.

Kui haige ära suri, siis süütati ravitseja kodumaja ees latern. Seega oli vanal ajal põhiliseks preventatsioon, patsient suunati õigele rajale, mida märkame ka jalamassaaži juures. Jalamassaaž ei ole kliendile pelgalt lõõgastav, vaid on ka raviprotsess, millele annab mõttesuuna tegija.

Soovitused:

  • Vähemalt 1 tund enne ja pärast massaaži ei soovitata süüa
  • Pärast massaaži võiks juua taimeteed või klaas sooja vett
  • Kuna on kasutatud looduslike õlisid ja salve, pole mõistlik (vähemalt ühe tunni jooksul) pärast protseduuri jalgu pesta. Toimeainetel peab olema aega imenduda
 

Näidustused:
– aitab psüühiliste haiguste (stress, depressioon) korral
– aitab parandada vereringet
– lõõgastab väsinud jalgu
– parandab seede- ja erituselundite tööd

Vastunäidustused:
– astma
– südameveresoonkonna haigused
– lahtine haav, haavandid
– viirushaigus või palavik
– nahahaigused, nahalööbed, põletikud
– luude hõrenemine, luumurrud viimase poole aasta jooksul
– menstruatsiooni esimene ja teine päev
– kui klient tunneb ennast väga nõrgalt, kurnatult
– alkoholi- või narkojoove